Для батьків

             Режим дня першокласника


Орієнтовний режим дня
для учнів початкових класів


7.00 – 7.30  - підйом, ранкова гімнастика, прибирання ліжка, водні процедури;
7.30-7.50 – сніданок;
7.50-8.20 – дорога до школи;
8.20-12.30  - заняття у школі;
12.30-13.00 – дорога додому;
13.00-13.30 – обід;
13.30-15.30 – післяобідній відпочинок (сон для дітей 6-7 років);
15.30-16.00 – прогулянка;
16.00-17.30 – виконання домашніх вправ (кожні 35 хвилин перерви по 5-10 хвилин);
17.30-19.00 – прогулянка;
19.00-20.30 – вечеря, розваги;
20.30-21.00 – підготовка до сну;
21.00-7.00 – сон.
Звичайно, можливі деякі відхилення від режиму. Але розумні відхилення, які не зашкодять дитині.

Поради батькам 


      

• Не залякуйте дітей   школою, це   призведе  до небажання дитини йти туди. Особливо  небезпечно це стосовно  боязких,  невпевнених у собі дітей.
• Виявляйте цікавість до індивідуальності дитини, її внутрішнього світу.
• Суворість і доброзичливість у вихованні дітей повинні бути помірними.

• Сприяйте добрим взаємостосункам вашої дитини з однолітками, бо якщо їх нема, виникає відчуття напруги і хвилювання, що призводить до появи відчуття неповноцінності, агресивності. У дитини може сформуватися негативне ставлення до дітей, до школи.

• Для формування адекватного рівня спілкування і взаємодії дитини з однолітками використовуйте ігри, за правилами яких діти змушені узгоджувати свої дії для виконання спільного завдання.

• Для формування внутрішньої позиції дитини, розвитку її адекватної оцінки та самооцінки, використовуйте режисерські ігри, в яких носіями ролей виступають іграшки (ляльки, тварини), дитина сама створює і реалізовує сюжет гри, одночасно виконуючи різні ролі.

• Для формування навчальної діяльності застосовуйте дитяче експериментування, у процесі якого діти «відкривають» нові сторони і якості об'єктів, нові знання народжують нові питання.



Дотримання вимог при перегляді телепередач
- важлива гігієнічна передумова здоров’я




Оптимальна життєдіяльність людини неможлива без дотримання режиму дня, чергування активної діяльності та відпочинку, бадьорості та сну. Обов'язковим, надзвичайно важливим з точки зору формування здорового способу життя елементом режиму дня є відпочинок, основними видами якого є щорічний, щотижневий, щоденний та короткочасний. Небезпечним для здоров'я і працездатності людини є нехтування щоденним, а особливо щотижневим відпочинком від навчання, професійної діяльності. Такий відпочинок являє собою фізіологічну потребу        організму.
       Кращими його формами слід вважати перебування на свіжому повітрі, прогулянки, заняття фізкультурою і спортом. Великого поширення в останні роки набуло телебачення. На перегляд телепередач
у середньому щодня витрачається 1,5 - 3 год. Значна частина населення, в основному діти шкільного віку, проводять біля телевізора 3 - 5 год. на день і навіть  більше. 
 Щоб запобігти негативним наслідкам цього, необхідно дотримуватися певних     гігієнічних рекомендацій. Не принижуючи культурного значення телевізійних передач, треба зауважити, що їх потрібно регламентувати, як додаткове навантаження на очі, нервову систему і психіку. Тривалість перегляду телевізійних передач має нормуватися відповідно до віку дитини. Доведено, що через 60 хвилин безперервного перегляду телевізійної передачі помітно погіршується гострота зору, з’являється спазм внутрішніх очних м’язів (спазм акомодації), що сприяє розвитку й прогресуванню короткозорості. Тривалість перегляду телевізійних передач для дітей молодшого кільного віку рекомендується не більше 30-40 хв., старшим учням по 1-1,5 години. Поряд з обмеженням частоти і тривалості перегляду телевізійних передач необхідно створювати для цього умови, які знижують втому очей. Висота встановлення телевізора повинна бути 1 – 1,3 м., відстань від екрана телевізора повинна залежати від його діагоналі, так наприклад при використанні телевізора з розміром екрана по діагоналі 59-69 см відстань повинна бути в межах 4-6 м. Також дивитись телевізор не рекомендується збоку, а лише сидячи перед екраном. При перегляді телепередач в кімнаті не повинно бути темно, її рекомендується освітлювати рівномірним розсіяним світлом, яке не потрапляє прямо в очі присутнім, в денний час вікна бажано закривати легкими світлими шторами для запобігання відображення сонячних блисків.
        Дивитися телепередачі перед сном небажано з двох причин:
- по-перше, на вечір очі дитини стомлені і додаткове навантаження на них шкідливе;
- по-друге, будь-яке збудження нервової системи на ніч погіршує відпочинок організму, зокрема очей.



Немає коментарів:

Дописати коментар